fb instagram
575 557 155 edyta@cudniesplecione.pl
fb instagram 575 557 155 edyta@cudniesplecione.pl

Tych 6 pomysłów na wesele Cię zaskoczy

Diabeł tkwi w szczegółach, a te z kolei idealnie podkreślają niezwykłość wesela. Która panna młoda nie chce, by potem chwalono jej wesele miesiącami. 

Dzisiaj zebrałam dla Was kilka, według mnie, nietypowych pomysłów na wesele. Z ich pomocą możesz oczarować swoich gości ale i sprawić, że samemu zadba się o piękne wspomnienia dla siebie. 

WRÓĆ

Miejsce do robienia zdjęć 

Kto dziś nie robi zdjęć? Szczególnie na weselach, gdy wszyscy są odświętnie ubrani, pozowane zdjęcia i selfie są mocno pożądane. 

Polecam zaaranżować takie miejsce, by móc wykonać na jego tle pamiątkowe zdjęcia z gośćmi czy zrobić krótką sesję zdjęciową w dniu ślubu ze swoim fotografem. 

 

Jak zaaranżować takie miejsce?

 • Wybierz miejsce z ładnym tłem w lokalu lub w ogrodzie. Ważne, by można było tam zrobić także zdjęcie w kilka osób. 
 • Wykorzystaj już istniejące miejsce w lokalu – ławka, huśtawka, pergola, taras. To wszystko może być potencjalnie ciekawą scenerią do robienia zdjęć.
 • Zaaranżuj je w odpowiedni sposób – zadbaj o tło, dekoracje kwiatowe a nawet odpowiednie oświetlenie (np. girlandy żarówkowe czy lampiony). 
 • Wykorzystaj do tego celu różne formy dekoracji – heksagon, koło, które mogą pełnić rolę tła do zdjęć. 
 • Jeśli planujesz ślub plenerowy na terenie lokalu, to może być również idealnym pomysłem, by wykorzystać dekoracje miejsca ślubu jako tło do zdjęć. 
 • Możesz takie miejsce wpleść w aranżację strefy chilloutowej. 

 

Oprawa tortu

Tort sam w sobie bywa dziełem sztuki i dlatego uważam, że warto przygotować dla niego odpowiednią oprawę. 

 • Miejsce podania tortu – nie tylko wygląd tortu ma znaczenie, ale także to, jak zostanie on zaserwowany. Tort można podać w lokalu, ale to nie jedyny sposób zaprezentowania słodkiej niespodzianki. Może warto wykorzystać otoczenie wokół miejsca przyjęcia i podać tort w plenerze, kiedy będzie już ciemno i zmrok rozjaśnią świece wokół tortu i fajerwerki?  
 • Sposób podania tortu – to jak i gdzie podasz tort ma ogromne znaczenie dla jego odbioru. Warto zadbać o to, by tort zaserwowano na stole z obrusem, a nie na metalowym wózku. Zadbaj także, by podano tort bez talerzyków, sztućców i noża. Te elementy kelnerzy mogą podać na osobnym stole, by nie psuć efektu niepotrzebnymi ozdobnikami. 
 • Dekoracje – idealnie zadbać jest o to, by tort, w zależności od jego rodzaju, miał dodatkowe dekoracje. Mogą to być żywe kwiaty, figurki lub personalizowane toppery. 
 • Odpowiednia aranżacja – muzyka, światła czyli wszystkie elementy, które wpływają na klimat. Podanie tortu w taki sposób gwarantuje zarówno odpowiednie przeżywanie chwili dla Was jak i dla Waszych gości. Dodatkowo zdjęcia z podania tortu będą wyglądać olśniewająco. 

 

Tablica z rozsadzeniem gości… alfabetyczna

Szukam rozwiązań prostych, ale niezwykle pomocnych przy organizacji ślubu. Jedną z nich jest stworzenie alfabetycznej tablicy ze schematem rozsadzenia gości na sali. 

Jak taka tablica wygląda? To niezwykle proste. Goście szukają swojego nazwiska ułożonego według alfabetu wraz z numerem stolika, przy którym siedzą. Następnie mogą znaleźć, również na tej tablicy, schemat rozrysowania stołów na sali. Dzięki temu szybko i łatwo odnajdą swoje miejsce. 

 

Zaplanuj oprawę życzeń

 Nic tak nie zapada w pamięć, jak długie kolejki do życzeń i ten czas, gdy myśli się tylko o obiedzie, bo już głód zaczyna doskwierać. 

Dlatego zawsze staram się zastanowić w jaki sposób można umilić gościom czas oczekiwania na ich kolej przy składaniu życzeń. 

 • Polecam zorganizować odpowiednią oprawę życzeń. Jeśli istnieje taka możliwość, warto przenieść je spod kościoła na teren lokalu. 
 • Zadbaj o muzykę, która będzie umilać czas (idealnie, jeśli będzie to muzyka na żywo, np. kwartet smyczkowy, gitarzyści, harfistka). 
 • Zorganizuj przekąski rozdawane przez kelnerów, drinki alkoholowe i te bez procentów. Dzięki temu o wiele milej będzie gościom oczekiwać na złożenie życzeń parze młodej. 

 

Obiad jako celebracja chwili

Obiad rozpoczynający wesele powinien być momentem, gdzie zarówno goście jak i para młoda mają chwilę, by odpocząć, by zachwycić się dekoracjami, zapoznać sąsiadów przy stole. Dlatego jestem zwolenniczką długich obiadów, gdzie nikt się nie spieszy z podawaniem kolejnych posiłków. 

To właśnie taki moment wytchnienia. Ktoś idzie na kawę, ktoś inny zapalić. Goście mają chwilę, by poznać lokal i jego otoczenie. To wszystko sprzyja dobrej zabawie. 

Obiad to także dobry moment na przemówienia, toasty a nawet na przedstawienie gości. Nie trzeba oczywiście przedstawiać wszystkich po kolei, a jedynie zaznaczyć np. stołami, że tutaj siedzą goście panny młodej a tu przyjaciele ze studiów. Chodzi o to, by goście poczuli się swobodniej, bo wtedy chętniej będą brać udział w dalszej części wesela, czyli zabawie. 

 

Daj gościom wybór

Najlepsze wesela to te, gdzie pary młode pomyślały o różnych preferencjach swoich gości. 

 • Zapytaj swoich gości o specyficzne diety i nietolerancje pokarmowe i stwórz odpowiednie menu dla nich.
 • Zadbaj o gości pijących różne alkohole i tych, którzy piją koktajle bezalkoholowe. Idealnie sprawdza się tu opcja barmanów, którzy potrafią wyczarować różne drinki pod każdego z gości. 
 • Jeśli zapraszasz gości wraz z dziećmi, to warto przygotować odpowiednie menu i atrakcje dla najmłodszych.
 • Zadbaj o miejsce, w którym goście będą mogli porozmawiać i odpocząć. Właśnie taki głównie cel mają strefy chilloutowe, których jestem wielką zwolenniczką. W końcu wesele to nie tylko jedzenie i tańce, ale przede wszystkim rozmowy z dawno niewidzianą rodziną i poznawanie tej nowej. 

 

Podsumowując – wesele to impreza, która powinna być skrojona na miarę pary młodej, ale w poszanowaniu także gości. Dlatego warto zadbać o ich komfort, ale o swój własny także. 

Warto zwrócić uwagę na klimat imprezy, na tworzenie atmosfery sprzyjającej rozmowom i zabawie. Warto mieć na uwadze, by aranżacja wesela i jego poszczególnych elementów sprzyjała pięknym wspomnieniom, także tym, które pozostają z nami na zdjęciach. 

Napisz do mnie!

Jest mi bardzo miło, że tu jesteście!
Mam nadzieje, że będę mogła przygotować ten najważniejszy dzień w Waszym życiu w najpiękniejszy możliwy sposób.

Na początku powiedzcie mi coś o sobie o Waszych marzeniach wyobrażeniach i o tym jak chcielibyście by ten jeden, jedyny dzień wyglądał.